środa, 23 marca 2022

Relacje premierowe

Dziś było dużo premier to i w spotkaniach można było wybierać . Królowała tematyka młodzieżowa .


Pierwsze to spotkanie z Edytą Świętek związane z premierą Zaginionej melodii , która to zawiera w sobie nieskończoną ilość treści o różnych problemach nastolatków jak i dorosłych . Autorka bardzo ciekawie opowiadała o researchu i pisaniu tej pozycji. Jest to powieść miedzy innymi o obalaniu mitu o nastolatkach we współczesnym świecie , o szukaniu akceptacji , o hejcie i wielu innych poważnych tematach niewygodnych dla dorosłych . Jak to  wszystko zostało wplecione w fabułę będzie trzeba sprawdzić bo mocno broniły tej tajemnicy obydwie panie. 



Drugie spotkanie to debiut pisarski Kasi Barlińskiej vel Herytiery Pizgacz, która została odkryta na Wattpadzie, gdzie od 5 lat pisze historie o amerykańskich nastolatkach i ich różnych problemach o dosc oryginalnej tematyce. Teraz ta opowieść została w końcu wydana w papierze pt. Start a fire. Runda pierwsza oraz druga  (2 tomy) oraz Burn the Hell cześć pierwsza i druga.  Trzeba tu zaznaczyć, ze P.s. Pizgacz zaczęła to pisać mając zaledwie 14 lat i jest jedną z pierwszych polskich autorek , która ma na Wattpadzie rzesze fanów . Podpisała pierwszą umowę wydawniczą mając 18 lat kilka miesięcy przed maturą. Wśród nastolatek jest bożyszczem o niezwykłej wyobraźni …. Mocno tajemnicza, kryjąca prywatność dziewczyna przed światem. 

Cały cykl  o Viktorii i Nathanielu to  historia mocna, mięsista i wcale nieromantyczna co podkreśla sama Pizgacz. Akcja dzieje się w USA w małym miasteczku, gdzie dzieją się niepojęte rzeczy. Jak jest naprawdę trzeba się będzie przekonać. Fenomenem jest fakt , ze nastolatka  napisała książkę o nastolatkach co prawda w zupełnie innych realiach. Widać tu ewidentną fascynacje Ameryką. 

Coś mi się wydaje , ze jest to coś podobnego do Zmierzchu, którym swego czasu większość czytelników się zachwycała …. Może nie ???

Był to dzień pełen niezwykłych premier i odkryć bo wydano także nowe powieści zagranicznych autorek, których dawno nie było widać na polskim rynku wydawniczym. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz